11.04.2016 | 13:51

В умовах сучасного ринку праці ефективна взаємодія між органами влади та місцевого самоврядування, роботодавцями, службою зайнятості та іншими соціальними партнерами є важливим чинником у вирішенні нагальних проблем зайнятості, у т.ч. сільського населення.

Про це йшлося під час ділової зустрічі, що відбулася за ініціативи Устинівського районного центру зайнятості в приміщенні Седнівської сільської ради за участі місцевих депутатів, підприємців, представників підприємств, зокрема, ПСП «Седнівське», ФГ Абара Г.А., ФГ «Скіф», ін.

«Необхідність такої співпраці зумовлена, перш за все тим, що здійснення заходів для забезпечення зайнятості мешканців району, є частиною загальної справи, яка потребує комплексного підходу, спільних зусиль та підвищення рівня відповідальності за стан справ у цій сфері всіх сторін соціального діалогу», – зауважила Світлана Макаренко, директор Устинівського районного центру зайнятості.

Також присутніх поінформовано про ситуацію на місцевому ринку праці, соціальні послуги, що надає державна служба зайнятості громадянам, які шукають роботу.

Йшлося й про співпрацю центру зайнятості з роботодавцями району. «Ми працю з більш, ніж 300 роботодавцями, надаємо їм безоплатно понад два десятки послуг. Зокрема: укомплектування вільних робочих місць відповідно до заявлених вимог; організація професійного навчання безробітних під конкретні робочі місця; допомога у доборі персоналу для виконання різних видів тимчасових робіт; компенсація єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в разі працевлаштування безробітних на нові робочі місця за направленням центру зайнятості, а також інформаційні, консультаційні послуги», – зазначила С. Макаренко.

Під час заходу мова йшла й про організацію на території Седнівської сільської ради громадських та інших робіт тимчасового характеру за участі безробітних мешканців, що є, безумовно, вигідною справою. Адже з одного боку такі роботи сприяють матеріальній підтримці безробітних мешканців, з іншого – задовольняють суспільні потреби територіальних громад. Наприклад, безробітними здійснюються роботи з благоустрою територій населених пунктів, упорядкування меморіалів захисників Вітчизні, пам’ятників та обелісків загиблим воїнам, братських могил та військових поховань, ін.

Також у ході ділової зустрічі досягнуто домовленості стосовно працевлаштування восьми осіб з числа безробітних до фермерських господарств, у т.ч. на новостворені робочі місця.