17.09.2021 | 13:47

Днями у Гайворонській районній філії обласного центру зайнятості для безробітних громадян відбулася  презентація послуг з професійного навчання. Мета заходу – розкриття сутності та переваг професійного навчання, що організовується службою зайнятості для безробітних громадян задля підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці та прискорення працевлаштування.

Участь у заході взяли 23 безробітних, семеро з яких були запрошені до центру зайнятості, а 15 відвідали захід за допомогою засобів онлайн-зв’язку.

Розпочала захід фахівчиня районної філії Людмила Кармаліцька, яка повідомила: «У реаліях сучасного ринку праці однією з найбільш дієвих форм допомоги тим, хто втратив роботу або вперше її шукає, є організація службою зайнятості професійного навчання – первинної професійної підготовки, перепідготовки, спеціалізації й підвищення кваліфікації. Адже для більшості людей, які звертаються до служби зайнятості по допомогу в працевлаштуванні, саме професійна підготовка є шляхом набуття необхідних знань та вмінь, підвищення власної конкурентоспроможності на ринку праці».

Під час презентації Л. Кармаліцька поінформувала учасників заходу про сутність, види, форми професійного навчання, ознайомила з умовами направлення безробітних та переліком ліцензованих робітничих професій, за якими здійснюється навчання у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Фахівчиня назвала переваги навчання за направленням служби зайнятості та навела приклади історій професійного успіху колишніх безробітних, які здобули нову професію у ЦПТО.

Почута інформація викликала активне обговорення, що пройшло у форматі запитань та відповідей. Зокрема, безробітні цікавилися термінами навчання, умовами зарахування до груп слухачів курсів та документами, що підтверджують закінчення професійно-технічного навчання або підвищення кваліфікації за тим чи іншим напрямом підготовки.

До семінару долучилися й представники відділу «Гайворонське бюро правової допомоги» Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які поінформували присутніх про діяльність центрів правової допомоги та послуги, які можна у них отримати, про зміст права громадян на отримання безоплатної правової допомоги та порядок реалізації цього права. Також було окреслено підстави надання безоплатної вторинної правової допомоги і коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу та ін.

За словами безробітних, цікавою для них була тема булінгу в школі. Що таке булінг? Як його розпізнати? Які ознаки булінгу? Які  є види булінгу? Як відрізнити звичайний конфлікт від булінгу? Що робити, якщо ваша дитина стала жертвою булінгу? Що робити, якщо ви стали свідком булінгу? Що робити, якщо ваша дитина агресор? На ці та багато інших запитань відповідали фахівці безоплатної правової допомоги.

Наприкінці заходу всі охочі мали можливість поспілкуватися зі спікерами заходу та отримати індивідуальні консультації, в тому числі й з питань, пов’язаних з працевлаштуванням.

 

 

Л. Кармаліцька, провідний фахівець з питань зайнятості Гайворонської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості