15.04.2019 | 15:26

Днями у Голованівській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбулася ділова зустріч з керівниками провідних підприємств району. У заході взяли участь представники підприємств АФ «Хлібороб», ТОВ «Відродження», ПП «Олександра-ОЛ», АФ «Розкішна», ПП Малакан В.Я., АФ «Ватутіна», СФГ «Славутич», а також районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Питання порядку денного стосувались співпраці та налагодження соціального діалогу між роботодавцями та іншими соціальними партнерами з питань забезпечення зайнятості безробітної молоді.

 «Молодь, яка зазвичай не має достатнього досвіду роботи та заощаджень, відчуває на собі найбільший вплив безробіття. Так, у Голованівський районній філії молодь складає 25% від загальної кількості безробітних осіб, які перебувають на обліку. З початку року за сприянням служби зайнятості було працевлаштовано 22 безробітних з числа молоді до 35 років, 28 – проходили навчання, 47 осіб – залученні до громадських та тимчасових робіт», – розповіла на початку зустрічі директор районної філії Людмила Кравченко.

Одним із актуальних питань, які розглядалися на зустрічі, було питання легалізації зайнятості населення. Відзначалося, що саме легалізація робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є підґрунтям для поліпшення добробуту населення.

На важливості легалізації праці наголосила директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольга Довга, яка переконана, що неофіційна праця шкодить працівникам: «Тривожить те, що окремі наймані робітники погоджуються одержувати частину зарплатні «у конвертах». Водночас, отримуючи неофіційну заробітну плату, працівник повністю беззахисний перед роботодавцем. Неоформлений фахівець ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою».

Під час зустрічі була розглянута низка питань, актуальних для жителів району. Лише спільна злагоджена співпраця усіх зацікавлених структур дозволить підтримувати добробут та процвітання громади. «Наше завдання створити умови для молодої людини, яка хоче працювати, дати їй можливість реалізувати себе у праці», – наостанок зазначила Л. Кравченко.

Результатом проведеної зустрічі стали досягнуті домовленості про перспективи подальшої співпраці центру зайнятості з підприємствами у напрямку забезпечення зайнятості молоді.

 

 

С. Кириченко, завідувач сектору взаємодії з роботодавцями відділу надання соціальних послуг Голованівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості