07.08.2019 | 16:23

Головний меседж семінару «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми», що відбувся у Компаніївській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості – «Будьте обізнаними! Не потрапляйте до рук торгівців людьми!».

Участь у заході узяла головний спеціаліст відділу сім'ї, грошових виплат і компенсацій  Управління соціального захисту населення Компаніївської районної державної адміністрації Алла Носенко.

Розпочинаючи семінар фахівець районної філії Алла Ярошук зазначила, що однією з проблем, що стоять сьогодні перед Україною та світовою спільнотою, є торгівля людьми. Проблема є досить актуальною, адже багато наших співвітчизників здійснюють трудову діяльність у нашій країні та за її межами у статусі нелегальних працівників.

Під час заходу зазначалося, що торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Однією з передумов виникнення цього явища, і напевне, найголовнішою з них, є правова необізнаність громадян.

Задля попередження та інформування про негативні явища, пов’язані з торгівлею людьми, безробітні ознайомилися з законодавчими засадами та можливостями легального працевлаштування громадян України за кордоном, з організаційно-правовими засадами протидії торгівлі людьми, законодавством, яке регулює дане питання в Україні.

«З огляду на те, що торгівля людьми завжди пов’язана з важкою працею, застосуванням жорстоких методів контролю, приниження людської гідності, насиллям, стає цілком зрозумілим, до яких жахливих наслідків може призвести навіть нетривале перебування жертви у такій ситуації – зламана доля, зневіра у людей, тяжкий психологічний стан, травми та каліцтво. У 2019 році у Компаніївському районі одна особа отримала статус постраждалої від  економічної експлуатації, яка настала в результаті нелегальної трудової міграції», – повідомила А. Носенко.

Під час зустрічі відбулось обговорення ризиків, які існують під час нелегального працевлаштування, видів шахрайства при працевлаштуванні, адже лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці. Також учасники заходу були проінформовані щодо «кроків безпеки» яких потрібно дотримуватись при працевлаштуванні за кордоном та, що потрібно для цього мати, ділились враженнями та розповідали про відомі їм випадки нелегальної трудової міграції.

Саме такі тематичні заходи проводяться з метою забезпечення всебічного, своєчасного, доступного та достовірного інформування стосовно існування і розповсюдження проблеми торгівлі людьми в Україні та за кордоном, основних причин потрапляння людини до ситуації торгівлі людьми, ознак небезпеки, ризикової поведінки та способів уникнення таких ситуацій.

 

А. Ярошук, провідний фахівець з питань зайнятості Компаніївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості