16.06.2020 | 14:23

Сьогодні, 16 червня, фахівці Кіровоградського обласного центру зайнятості спільно з центром інформаційної підтримки бізнесу Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати, за допомогою засобів електронного сервісу для проведення конференцій AnyMeeting, провели інформаційний вебінар для роботодавців сфери малого та середнього підприємництва, які є членами торгово-промислової палати.

«Сьогодні  ми розглянемо цікаву та корисну тему: надання роботодавцям допомоги по частковому безробіттю на період карантину», – повідомила, відкриваючи засідання, керівник центру інформаційної підтримки бізнесу Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати Надія Пшенична.

Н. Пшенична запросила учасників вебінару взяти активну участь в обговоренні піднятого питання та скористатися державною фінансовою підтримкою, адже цей механізм дозволяє зберегти робочі місця та знизити фінансове навантаження на роботодавців.

Під час своєї промови заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян ознайомив присутніх з нормативними документами, які регулюють питання надання зазначеної допомоги, та внесеними до них останніми змінами.

«Ці нормативні документи надають фізичним особам-підприємцям, які внаслідок карантинних заходів не працювали або ж скоротили свою діяльність, не мають найманих працівників та сплачували єдиний внесок на загальнобов'язкове державне соціальне страхування, право на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Нововведенням закону є також надання можливості роботодавцям подавати документи протягом 90 календарних днів з дня зупинення чи скорочення діяльності. Раніше існуюча норма передбачала тільки 30-денний термін», – підкреслив Б. Стоян.

Більш детально заступник директора обласного центру зайнятості зупинився на порядку отримання цієї допомоги та рекомендував відвідати Інтернет-ресурс державної служби зайнятості, де у рубриці «Допомога по частковому безробіттю», усі охочі можуть детально ознайомитись з покроковою інструкцією щодо порядку отримання ​допомоги по частковому безробіттю.

У свою чергу, представниця Пенсійного фонду Оксана Пухар надала роботодавцям роз'яснення щодо особливостей та правильності заповнення окремих граф звіту за формою Д4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів». О. Пухар акцентувала увагу присутніх на тому, що зазначена допомога не оподатковується. 

Ганна Масловська, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Кіровоградській області, прокоментувала особливості чинного законодавства щодо здійснення виплат по частковому безробіттю. Посадовиця навела конкретні підстави, що не дають права роботодавцям на отримання цієї допомоги.

Після виступів спікерів, учасники вебінару активно обговорювали підняту тему. Так, зокрема, присутні цікавились тим, чи може отримати допомогу по частковому безробіттю ФОП, який розпочав свою діяльність у грудні 2019 року; яким чином роботодавець може подати документи задля отримання допомоги по частковому безробіттю; чи здійснюється інформування роботодавців, у разі некоректного заповнення ними документів та ін.

Наприкінці вебінару організатори ще раз закликали учасників заходу скористатися державною програмою надання роботодавцям з числа малого та середнього підприємництва допомоги по частковому безробіттю на період карантину, адже ця підтримка від держави не лише допоможе зберегти робочі місця, але й відновити бізнес після завершення дії обмежувальних заходів із протидії поширенню коронавірусної інфекції.

 

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості