26.07.2019 | 12:00

Днями, за ініціативою Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості HR-и провідних підприємств міста Кропивницького обговорили питань щодо мінімізації причин, що впливають на звільнення працівників, яких було працевлаштовано після проходження професійного навчання.

Участь обговоренні взяли участь HR-менеджери  Вікторія Андрущенко, Юлія Моторна, Олена Єржова, Світлана Ткаченко, Алла Вовненко, Анастасія Онофрійчук.

Спираючись на власний професійний досвід, HR-менеджери аналізували причини звільнення працівників. В обговорені використовувались навчальні матеріали психолога Абрахама Маслоу, який вибудував піраміду потреб працівників для довгострокової роботи на одному підприємстві.

За теорією мотивації А. Маслоу у людей постійно виникають різні потреби, які можна об'єднати в п’ять груп:

1. Фізіологічні потреби. Є необхідними для виживання і включають потреби в їжі, воді, відпочинку та ін. Для їх задоволення необхідний мінімальний рівень заробітної плати і необхідні умови праці.

2. Потреби безпеки включають потреби в захисті від фізичних і психологічних загроз з боку зовнішнього середовища і впевненість у тому, що фізіологічні потреби будуть задовольнятися в майбутньому. Це може вирішитися за допомогою заробітної плати, яка перевищує мінімальний рівень. Така заробітна плата дозволяє користуватися страхуванням, накопичувати кошти на старість. Впевненість у майбутньому – це робота в надійній організації, яка надає співробітникам окремі соціальні гарантії. Без задоволення потреб першого і другого рівня неможлива нормальна життєдіяльність людини.

3. Соціальні потреби включають підтримку з боку оточення, визнання заслуг людини, приналежність до тієї чи іншої спільноти. Для їх задоволення необхідна участь в груповій роботі, увага до людини з боку керівництва і колег по роботі.

4. Потреби у самоствердженні включають визначення людини з боку оточення. Вони задовольняються шляхом визначення компетенції, завоювання авторитету, досягнення лідерства та популярності, здобуття публічного визначення. Управління цими потребами досягається за рахунок присвоєння цим особам титулів і звань, а також вручення нагород тощо.

5. Потреби у самовираженні включають потреби в реалізації своїх потенційних можливостей й зростанні як особистості. Для задоволення цих потреб людині необхідна максимальна свобода творчості, вибору методів і засобів вирішення поставлених перед нею завдань.

Присутні зробили висновки, що для закріплення працівників на робочих місцях, у тому числі після проходження професійного навчання, роботодавцям необхідно:

  • переглядати умови праці, розміри заробітних плат, ставлення до працівників;
  • налагоджувати емоційний контакт з працівниками;
  • підвищувати мотивацію працівників;
  • визначати рівень цілей працівників та намагатися задовільнити;
  • цікавитися працівниками для підвищення почуття потрібності;
  • правильно адаптувати нових працівників.

 

Я. Шевченко, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості