12.03.2019 | 15:40

У березні 2019 року HR-клуб Кропивницького відзначив свою першу річницю створення на базі Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості.

На урочистому засіданні були присутні hr-и ТОВ «Копілка», ТОВ «ДНК Груп», ТОВ «ТРК Портал», ТОВ «ГрейсАгро», ТОВ «Три Стар», Кіровоградське обласне управління ПАТ «Державний ощадний банк України», ТОВ «ТД «Агроліга», ТОВ «Агроліга Трейд», ФОП Одіноков С.В., IT Develop corp.

Яна Шевченко, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості подякувала членам клубу за плідну співпрацю, результативну роботу, інтерес до сфери підбору персоналу і взаємодопомогу.

Під час засідання менеджери з підбору персоналу провідних установ Кропивницького обговорювали питання організаційної структури підприємства та те чи завжди систематизація (структурування) бізнес-процесів призводить до реалізації цілей?

Ірина Журенко, hr-менеджер торгівельної мережі «moda.ua», поділилася досвідом з питань використання алгоритмів, інструкцій та стандартизації у роботі, зазначивши, що нерідко на підприємствах організаційна структура побудована на описі функціонала посади, що регулює обов'язки і частково визначає відповідальність її співробітника. «Найчастіше наповнення функціоналу – це простий перелік основних обов'язків, не розмежованих хоча б на функціональні області. В ідеалі функціонал повинен містити обов'язки, структуру функцій, схему включеності посади в загальні процеси підприємства, межі відповідальності та критерії ефективності роботи», – зазначила І. Журенко.

На поточний момент стандартів щодо функціоналу посад на підприємстві не існує, тож кожна організація вкладає в цей документ свій сенс і своє наповнення, виходячи з власних уявлень і завдань. У даній ситуації можна виділити і позитивні, і негативні аспекти.

Плюси: усі співробітники знають, що вони повинні робити та яку роботу виконувати; при наявності більш докладних функціоналів співробітники мають уявлення про межі власної відповідальності і критерії оцінки своєї роботи.

Мінуси: кожен співробітник прагне відповідати лише за «свою» роботу, не вникаючи в нюанси загальних цілей. Як правило, в таких бізнес-структурах працівники керуються принципом: «Головне – дотримати свої інтереси, виконати свої плани і завдання»; надзвичайно ускладнений обмін інформацією між співробітниками суміжних підрозділів; відсутність єдиних стандартів і правил структурування та передачі інформації призводить до її спотворення.

Участь у засідання  клубу також узяв заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян, який розповів про особливості застосування роботодавцями праці іноземців та осіб без громадянства, у тому числі щодо необхідності оформлення дозволів на застосування праці іноземних відряджених працівників. «Як приклад, такі іноземні працівники можуть налагоджувати закуплене національними роботодавцями закордонне обладнання. Так, у 2018 році обласним центром зайнятості роботодавцям було видано 12 дозволів на застосування праці іноземців, строк дії раніше виданих 14 дозволів було продовжено. Станом на 01 березня 2019 року працю 22 іноземців застосовували 16 роботодавців», – розповів Б. Стоян.

 

Я. Шевченко, начальник відділ взаємодії з роботодавцями Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості