19.06.2019 | 12:53

Протягом кількох років триває плідна співпраця Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості та громадської організації «Десяте квітня». Головним напрямком роботи є організація та проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Враховуючи складність ситуації, у якій довелось опинитись громадянам зі Східних областей України, проводяться різноманітні заходи, метою яких є надання усебічної підтримки, а іноді, і звичайного спілкування, якого не завжди вистачає.

Днями на базі Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості представники ГО «Десяте квітня» Антон Антонов та Володимир Кудря провели інформаційно-просвітницьку зустріч з внутрішньо переміщеними особами.

Метою заходу було інформування громадян про основні положення законодавства, що спрямовані на соціальний захист переселенців (зокрема щодо їх обліку та надання щомісячної адресної допомоги), сприяння їх зайнятості.

«Внутрішньо переміщеним громадянам надається спектр соціальних послуг, спрямованих на забезпечення їх підходящими робочими місцями. Для забезпечення зайнятості громадян, які вимушено перемістилися зі східних областей України, служба зайнятості застосовує адресні методи роботи з клієнтами даної категорії з урахуванням їхніх інтересів, особливостей і потреб, що в результаті сприяє прискоренню працевлаштування та оперативному укомплектуванню вакансій», – розповіла на початку заходу Алла Красіон, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості.

Юрист громадської організації Володимир Кудря надав вичерпну інформацію про діяльність громадської організації, спектр безкоштовних послуг, які надаються ГО «Десяте квітня». Крім того, були озвучені важливі аспекти чинного законодавства щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, присутні були ознайомлені  з особливостями програми «Доступне житло»; змінами в законодавстві, що стосуються реалізації прав переселенців; нормами чинного законодавства щодо  міграційних, житлових, земельних та інших майнових питань, а також оформлення та відновлення документів.

Учасники заходу також дізналися про функціонування групи ГО «Десяте квітня» в соціальній мережі Facebook, що має назву «Безоплатна юридична допомога переселенцям в Кіровоградській області». До цієї групи, з метою можливого вирішення проблем, що виникають, може звернутись кожен переселенець.

Захід відбувся у доброзичливій атмосфері, що сприяло вирішенню та обговоренню досить широкого кола питань. Учасники заходу ставили питання, які їх турбують, та отримали вичерпні відповіді.

 

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості