04.09.2019 | 16:55

Про діяльність суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва в працевлаштуванні (приватних агенств зайнятості), на регіональному ринку праці, йшла мова під час засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, що відбулося сьогодні, 04 вересня, у Кіровоградському обласному центрі зайнятості.

Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян надав статистичну інформацію щодо працевлаштування громадян України за кордоном.

Посередницькі послуги з працевлаштування за кордоном у минулому році надавали 511 ліцензіатів. Ними працевлаштовано 97,1 тис осіб. Переважна більшість таких суб’єктів здійснювала діяльність в Одеській області (39%), у Донецькій, Херсонській, Дніпропетровській та Львівській областях та м. Київ - від 5% до 15%. Згідно поданої звітності, за кордоном ліцензіати працевлаштували 545 мешканців Кіровоградщини.

Із загальної кількості працевлаштованих осіб, найбільше було працевлаштовано громадян на Кіпр (19,2 тис. осіб), до Польщі (12,5 тис. осіб), Німеччини (10,6 тис. осіб), Великої Британії (7,9 тис. осіб), Греції (7,0 тис. осіб), Литви (3,6 тис. осіб) та ін.

Із загальної чисельності працюючих за кордоном 92% складали чоловіки. Більше двох третин трудових мігрантів була віком понад 30 років. Половину трудових мігрантів мали повну вищу освіту, третину – професійно-технічну освіту.

Б. Стоян повідомив, що інформацію про перелік суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб’єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців є загальнодоступним. Цей перелік розміщено на Інтернет-сторінці Державної служби зайнятості у рубриці «Роботодавцям» – «Посередництво у працевлаштуванні» – «Перелік суб’єктів господарювання» (https://www.dcz.gov.ua/storinka/perelik-subyektiv-gospodaryuvannya).

Крім того мова йшла також про програми зайнятості населення, які затверджені органами місцевого самоврядування, зокрема селищними, сільськими радами та об’єднаними територіальними громадами. Б. Стоян повідомив, що такі програми прийняли чотири об’єднані територіальні громади, а саме Великосеверинівська, Соколівська, Первозванівська та Добровеличківська.

Було внесено рекомендації щодо розгляду на засіданнях районного координаційного комітету Добровеличківської РДА та тристоронній соціально-економічній раді Кропивницького району питання виконання зазначених програм на відповідних територіях. Крім того, виконавчим органам об’єднаних територіальних громад надати інформацію про проблемні питання, які виникають під час формування проектів місцевих програм зайнятості. Крім того, обласному центру зайнятості рекомендовано проводити  інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо подання приватними агентствами зайнятості нової форми звітності № 1-П, а саме інформації щодо  кількості працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні та здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців.

На завершення засідання голова координаційного комітету сприяння зайнятості населення Сергій Бедзай озвучив сподівання щодо ефективності діяльності  обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, що дасть можливість реалізації державної політики зайнятості населення у т.ч.

 

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості