04.03.2019 | 11:49

Вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) є одним з дієвих факторів адаптації їх до життя на новій території. У 2018 році до центрів зайнятості Кіровоградської області звернулось 237 ВПО, статусу зареєстрованого безробітного набули 187 громадян, працевлаштовано 73 переселенці, 14 ВПО прийняли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, вирішувати питання соціальної адаптації та пошуку роботи для ВПО центрам зайнятості допомагає співпраця з неурядовими організаціями, які реалізують програми міжнародної технічної допомоги для переселенців. Так, з громадською організацією «Десяте квітня», яка реалізує проект «Правова допомога ВПО та розширення прав і можливостей громад на півдні України та в місті Кропивницький» (реалізується у співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців), в лютому минулого року було укладено меморандум про співпрацю. Після його укладення в базових центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості було проведено низку семінарів для ВПО.

Днями в інформаційно-консультаційному центрі, за ініціативи Володимира Кудрі, регіонального представника ГО «Десяте квітня», було проведено дискусію у фокус-групі із не працевлаштованими ВПО, у тому числі безробітними, що зареєстровані у Кіровоградському МРЦЗ (інтереси переселенців представляла також Ганна Макада, керівник ГО «Квітень 2014»). Також у дискусії узяла участь Віра Шелест, представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.  Під час дискусії відбулось обговорення низка актуальних питань, що турбують ВПО.

«Внутрішньо переміщені особи, які були учасниками зустрічі, запропонували представнику Управління більш активно залучати для реалізації в області програми міжнародної технічної допомоги, що дозволятимуть сприяти започаткуванню переселенцями власної справи, здобуттю професій, актуальних на регіональному ринку праці. Центри зайнятості мають можливість долучитись до реалізації таких програм. Ми маємо позитивний досвід такої участі відносно окремих програм, що реалізовувались в області за фінансової підтримки національного представництва Міжнародної організації з міграції», – зазначив Богдан Стоян.      

 

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Кіровоградського обласного центру зайнятості