17.07.2019 | 13:33

Питання адаптації внутрішньо переміщених осіб на ринку праці залишається одним із першочергових у роботі центрів зайнятості Кіровоградщини.

Днями, з моніторинговим візитом, до Петрівського району завітав юрист ГО «Десяте квітня» Володимир Кудря. Під час візиту було проведено робочу зустріч з керівниками державних установ, які займаються питаннями соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

Відкриваючи робочу зустріч В. Кудря повідомив: «У Петрівському районі проживає значно менше внутрішньо переміщених громадян, ніж в інших регіонах області. Проте вони є. На території Петрівщини проживає 51 особа, 20 із них працездатного віку. Для тих, хто вимушено покинув рідну домівку, першочерговими проблемами стають пошук житла, медична та соціальна допомога, а також психологічна підтримка для адаптації до нових умов проживання. Перший час після переїзду, не для всіх внутрішньо переміщених питання працевлаштування було пріоритетним, адже багато хто ще тоді сподівався повернутися додому. Тому різні потреби життєдіяльності ми намагаємося вирішувати у тісній взаємодії з представниками державних інших установ, які опікуються цими громадянами».

Про проблеми, які виникають у роботі фахівців управління соціального захисту населення, при наданні соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам, поінформувала начальник відділу прийому громадян Ірина Щербак. Зокрема, відбулось обговорення проблеми оформлення субсидій та надання соціального житла. Крім того, Ірина Григорівна повідомила, що цим громадянам надається щомісячна адреса допомога на покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Також, держава гарантує переселенцям виплату соціальної допомоги та пенсій.

У свою чергу директорка Петрівської районної філії обласного центру зайнятості Ольга Павлюк поінформувала присутніх про послуги, які служба зайнятості надає клієнтам, у т.ч. внутрішньо переміщеним особам. «Усім громадянам, які звертаються до районної філії за допомогою у працевлаштуванні, надається повний комплекс соціальних послуг, передбачений чинним законодавством. Це виплата допомоги по безробіттю, активні форми пошуку роботи такі як: організація підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, профорієнтація, надання інформаційних та консультаційних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням тощо. За сприянням у працевлаштування за весь період звернулися 15 осіб, із яких 8 були працевлаштовані. Цьогоріч звернулася лише 1 особа, яка була працевлаштована на постійне робоче місце до ПСП «Райпольське», – додала О. Павлюк.

Крім того, під час заходу мова йшла про адресні та нові форми роботи служби зайнятості, що спрямовані на забезпечення зайнятості громадян, які вимушено перемістилися зі східних областей України.

«Головна наша мета – наблизитись до людей, почути проблеми та потреби внутрішньо переміщених осіб у відновленні та інтеграції, а також сприяння їхній соціальній стабілізації, надати практичну допомогу в поверненні до активного життя», – зазначив В. Кудря.

 

М. Гавеля, провідний фахівець з питань зайнятості Петрівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості