09.08.2019 | 14:29

Одним із шляхів вирішення питання працевлаштування є залучення безробітних до сфери самозайнятості та підприємницької діяльності.

Олександр Таржуманов, після реорганізації, що відбулася в «Управлінні каналів річки Інгулець», де молодий чоловік працював на посаді провідного юрисконсульта, маючи дев’ятирічний досвід роботи за фахом, залишився без роботи.

За плечима у цього 31-го фахівця навчання в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого, де він отримав диплом магістра права, а також диплом Хартфордширського Університету (Лондон) з міжнародного комерційного права та успішно пройдена міні-МВА програма з професіоналізації закупівель центру професіоналізації закупівель Київської школи економіки.

Звільнення з роботи і втрату стабільного заробітку кожен сприймає по-різному. Олександр не розгубився і, аби зорієнтуватись на місцевому ринку праці та знайти роботу, молодий чоловік звернувся за допомогою до Світловодської міськрайонної філії обласного центру зайнятості.

Під час перебування на обліку як безробітний, фахівці міськрайонної філії не могли не помітити, що Олександр надзвичайно наполегливий у пошуку роботи, має непереборне бажання якнайскоріше знайти високооплачувану роботу, реалізувати свій потенціал, а ще самостійно планувати своє майбутнє.

Першим кроком до успішного працевлаштування стало складання кар`єрним радник разом Олександром індивідуального плану з працевлаштування. Серед заходів, рекомендованих безробітному, також було відвідування ним семінарів, що орієнтують на започаткування власного бізнесу, а також проходження профдіагностичного тестування, яке підтвердило готовність молодого чоловіка до започаткування власного бізнесу.

«Юристів, які надають юридичні послуги в Світловодському районі, багато, а сертифікованих фахівців в сфері організації державних закупівель практично не має. Надання юридично-консультаційних послуг у сфері закупівель, – розповів Олександр, – є інвестиційно привабливою діяльністю, тому в мене виникла ідея відкриття власної справи для надання комплексу юридично-консультаційних послуг з організації та проведення закупівель».

Фахівці служби зайнятості підтримали ініціативу пана Олександра, адже  підприємництво є одним із шляхів вирішення проблеми зайнятості для осіб з високим рівнем кваліфікації.

На сьогоднішній день Олександр Таржуманов вже зареєстрував свою підприємницьку діяльність у сфері права та отримав фінансову підтримку на її розвиток від служби зайнятості. Він з оптимізмом дивиться в майбутнє, сподівається, що знання та набутий досвід, помножені на працелюбність, дозволять надавати послуги, які будуть користуватися попитом у керівників підприємств, установ та організацій.

Тож побажаємо підприємцю-початківцю бути впевненими у собі і своїх силах, постійно вчитися й вдосконалюватися та бути професіоналом у своїй справі, а також отримати більше ніж очікує.

 

О. Пипич, начальник відділу активної підтримки безробітних Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості