31.01.2019 | 14:35

У Світловодській міськрайонній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу, зміст якого обумовлений питанням сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб.

Дотичними до вищевказаного питання стали наступні тематичні вектори: консолідація зусиль державних структур та роботодавців у напрямку підвищення рівня зайнятості переселенців, напрацювання шляхів інтеграції осіб цієї категорії в систему реальних трудових відносин, стимулювання працедавців до створення нових робочих місць для працевлаштування громадян, що переміщуються з тимчасово окупованих територій.

На засідання були запрошені представники управлінь соціального  захисту населення міста та району, громадської організації «Майбутнє без меж» та інші соціальні партнери, які опікуються питаннями соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

Розпочав засідання директор Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Олександр Сиромятнов, він зазначив, що: «Працевлаштування внутрішньо переміщених осіб є важливим компонентом їхньої інтеграції у суспільство. Служба зайнятості даній категорії громадян надає спектр соціальних послуг, а також застосовує нові підходи та форми роботи, що спрямовані на прискорення їхнього працевлаштування».

Також присутніх було поінформовано, що одним із дієвих механізмів сприяння зайнятості переселенців є надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці переміщених осіб при їх працевлаштуванні на умовах строкових трудових договорів, але не всі роботодавці використовують цю можливість. У своєму виступі директор Світловодської міськрайонної філії зупинився на нових підходах у роботі служби зайнятості з роботодавцями, які сприяють оперативному укомплектуванню вакансій.

Начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Андрій Поварчук, розповів про окремі механізми призначення різних видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Він наголосив, що фахівці органів соціального захисту населення спрямовують свої зусилля на задоволення потреб вимушених переселенців та посилення їхнього соціального захисту.

У свою чергу керівник громадської організації «Майбутнє без меж» Ганна Курусь (внутрішньо переміщена особа з Донецької області) акцентувала увагу на необхідності налагодження ефективної взаємодії внутрішньо переміщених осіб з органами влади,  громадами міста та району. Як відомо, крім багатьох матеріальних негараздів переселенців, існує і моральна складова, що, напевно, є найболючішою. І вона пов’язана зі стереотипним ставленням до переселенців з боку інших громадян. «Проте є й позитивні моменти. Переселенці підтримують один одного, в них налагоджуються нормальні дружні зв’язки з місцевим населенням, тобто вони стають повноправними жителями у місцевих громадах», – відмітила Г. Курусь.

На завершення засідання було досягнуто домовленості щодо продовження співпраці усіх зацікавлених структур, а також проведення спільних з громадською організацією «Майбутнє без меж» заходів, що сприятимуть вирішенню соціальних проблем ВПО, а також поліпшенню проживання переселенців на новому місці.

 

Л. Шевченко, заступник директора Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості