01.02.2019 | 15:08

Пройшли зимові свята, завершилися перші тижні занять, і все менше часу залишається до здійснення головної мрії випускників загальноосвітніх навчальних закладів – закінчити школу і поринути у самостійне, доросле життя. Чим менше часу залишається – тим більше тривог викликає думка про вибір власного майбутнього. Саме від правильного вибору професії залежить усе подальше їхнє життя.

Для того, щоб учні змогли свідомо підійти до вибору майбутньої професії, навчального закладу, дізнатися про студентське життя Кіровоградський обласний центр зайнятості продовжує реалізовувати профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день».

Цього разу учні Первозванівської об’єднаної територіальної громади КЗ «Первозванівське НВО», Клинцівської філії КЗ «Бережинська ЗШ І-ІІІ ступенів» вирішили стати «студентами»  Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету, одного із найстаріших закладів області. Переступивши поріг коледжу, учні відразу поринули у вир студентського життя: стали учасниками конференції «Край, в якому я живу», під час якої дізналися багато цікавого про свій рідний край, про енергію світла від Ніни Бабанської, відвідали практичні, лабораторні заняття, поспілкувалися зі студентами коледжу.

Олександр Вівсяний, заступник директора з виховної роботи, показав музей коледжу, розповів учням про історію навчального закладу, спеціальності, особливості навчання, проходження практики, працевлаштування, гурткову роботу, дозвілля студентів та умови проживання в гуртожитку. «Наш навчальний заклад продовжує славні традиції технічної освіти, започатковані у Єлисаветградському земському реальному училищі, серед випускників якого знамениті вчені, видатні особи: Євген Маланюк, Юрій Яновський. Євген Чикаленко, Панас Саксаганський та інші», – зазначив він.

Цікавою була розповідь Євгена Кравця, завідувача лабораторії периферійних пристроїв, діагностики та експлуатації комп’ютерних систем і мереж. Він показав учасникам заходу роботу 3D-принтера, за допомогою якого можна виготовити будь-яку деталь, виріб чи інструмент. Макет міні-системи «Розумний будинок» також привернув увагу учнів. Побачили вони і робота, якого сконструювали та запрограмували студенти старших курсів спеціалізації «Обслуговування верстатів з ПУ і робототехнічних комплексів» під керівництвом викладачів лабораторії. «Завдяки співробітництву з «Аскон» отримано ліцензоване програмне забезпечення «Компас 3D» та започаткована «Академія 3D-моделювання для старшокласників»», – розповів Є. Кравець.

 Крім того, «студенти» стали активними учасниками економічної гри, яку провели викладачі економічних дисциплін Наталія Шаповалова та Наталія Гаращенко. Відповідаючи на запитання вікторини, розгадуючи кросворди, продовжуючи прислів’я, вони отримували за правильні відповіді «гроші». В кінці гри були відзначені не лише переможці, а всі учасники отримали сувеніри на згадку.  

Відвідавши «Навчально-технічний центр освіти HAAS», кабінети спецдисциплін, лабораторії, майстерні, вони переконалися, що студенти коледжу отримують необхідні практичні вміння і навички, набувають корисний досвід у виконанні виробничих завдань. Всі учасники заходу відчули справжній дух студентського життя, смак майбутньої професії. Ніхто з них не пожалкував, що взяв участь у профорієнтаційному проекті «Стань студентом на один день». Всі отримали масу задоволення.

Ми переконані, що правильний вибір професії дозволить молодим людям повністю реалі­зувати свій потенціал, уникнути розчарувань і невпевненості в собі та у своєму майбутньому!

 

Відділ організації профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості