01.09.2016 | 12:57

Процес повернення демобілізованих військовослужбовців, учасників антитерористичної операції до мирного життя є досить складним та проблематичним. Адже усі вони потребують соціальної, психологічної допомоги, а також підтримки й уваги з боку влади та суспільства.

Серед нагальних питань, що необхідно вирішувати на місцях — реєстрація та видача посвідчень учасників АТО; повне або часткове звільнення героїв від сплати комунальних послуг; забезпечення їх земельними ділянками; врегулювання погашення фінансових зобов’язань та ін.

Не меншої уваги, поєднання зусиль та відповідальності з боку соціальних партнерів потребує й питання зайнятості громадян, які захищали нашу державу.

З метою розширення співробітництва щодо сприяння поверненню зазначеної категорії громадян до трудової діяльності Знам’янським міськрайонним центром зайнятості організовано низку заходів за участі представників органів влади, роботодавців, громадських організацій, інших соціальних партнерів.  Зокрема, під час круглого столу присутніх поінформовано про широкий спектр соціальних послуг, що пропонує державна служба зайнятості демобілізованим військовослужбовцям, учасникам АТО. Передусім, це: підбір постійної або тимчасової роботи, організація професійного навчання, надання організаційної, правової та фінансової підтримки безробітним, які виявили бажання розпочати підприємницьку діяльність, тощо.

Крім цього, надаються індивідуальні консультаційні, інформаційні та профорієнтаційні послуги; організовуються різноманітні заходи (семінари, тренінги, ярмарки (міні-ярмарки) вакансій, дні кар’єри, ін.), що сприяють прискоренню їхнього працевлаштування.

«Однак, лише збільшення кількості та підвищення якості соціальних послуг, що надаються службою зайнятості цим громадянам, не забезпечать зменшення рівня безробіття. Повернення їх в систему реальних трудових відносин потребує комплексного підходу, спільних зусиль та підвищення рівня відповідальності всіх сторін соціального діалогу за стан справ у цьому питанні», – наголосила Людмила Компанієць, директор Знам’янського міськрайонного центру зайнятості.

За словами Л. Компанієць, на поліпшення соціального захисту учасників антитерористичної операції спрямований також Закон України № 1436-VIII «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

Його реалізація розширює можливості щодо забезпечення роботою зазначених осіб. Адже бронювання робочих місць, застосування механізму стимулювання працедавців до створення нових робочих місць для їхнього працевлаштування за направленням служби зайнятості, сприятиме поверненню цих людей до мирної праці з гідною заробітною платою.

У ході круглого столу обговорювалися й інші нагальні питання, зокрема, стосовно реалізації пільгової програми для учасників бойових дій; надання їм психологічної допомоги, санітарно-курортних послуг, ін.

В ході конструктивного діалогу учасники визначили основні вектори подальшої взаємодії в плані сприяння зайнятості демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО, створення гідних умов життя для героїв, які повертаються додому.