08.02.2017 | 11:17

07 лютого в Новоукраїнському районному центрі зайнятості під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Віктора Куртичана відбулося засідання районного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Серед питань порядку денного - сприяння зайнятості демобілізованих учасників АТО.

Окрім членів комітету в засіданні взяли участь й районний військовий комісар Валерій Мілінчук, керуючий справами районної ради Микола Полулях, заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян, а також представники органів місцевого самоврядування та місцевих ЗМІ.

Члени координаційного комітету та запрошені провели активне обговорення питань зайнятості демобілізованих учасників бойових дій. Визначено, що одним із проблемних питань, які не дозволяють ефективно вирішувати питання їх зайнятості, є потреба у психологічній реабілітації вчорашніх військових. Також зазначено, що отримуючи під час військової служби грошове забезпечення, розміром значно вищим ніж розмір заробітної плати в запропонованих вакансіях, зареєстровані безробітні цієї категорії не поспішають зі своїм працевлаштуванням. Як один із елементів адаптації до мирного життя і як наслідок сприяння працевлаштуванню, члени комітету визначили можливість участі демобілізованих осіб у громадських та інших роботах тимчасового характеру. У минулому році тільки декілька учасників АТО прийняли в них участь, а фінансові можливості для цього є і в

районному центрі зайнятості, і міських та сільських радах.

Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян зазначив, що ситуація із залученням демобілізованих осіб до постійної та тимчасової роботи є доволі складною як в цілому в області, так і в Новоукраїнському районі зокрема.

Але при цьому окремим районним центрам зайнятості вдається вирішувати питання забезпечення постійної зайнятості таких осіб на рівні, більшому 33%, а тимчасової зайнятості – навіть майже 50%. Тому треба використовувати всі наявні резерви для покращення цієї роботи, зокрема залучати кошти місцевих бюджетів для створення нових робочих місць та розвитку підприємництва. Також узгоджена можливість виїзду до району представників центру медико-психологічної реабілітації «Ком-пас».

Учасники засідання констатували, що питання зайнятості учасників АТО потребує спільного вирішення як сторонами соціального діалогу, так і представниками військового комісаріату, органів місцевого самоврядування. Проведення такого засідання свідчить про те, що держава піклується про своїх захисників як під час проходження ними військової служби, так і після демобілізації.

Після засідання комітету, Богдан Стоян обговорив з представниками районної державної адміністрації й питання взаємодії в інших сферах зайнятості, надав інтерв'ю для місцевої газети.