12.08.2019 | 16:12

Про результати роботи центрів зайнятості області у першому півріччі поточного року поінформував сьогодні, 12 серпня,  під час апаратної наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України в області, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Розпочинаючи свій виступ Б. Стоян поінформував присутніх про запровадження у діяльність служби зайнятості інституту карʼєрного радника. Він повідомив, що кар’єрні радники є невід’ємними учасниками процесу сприяння легальній зайнятості в рамках розвитку бізнес-клімату, підвищення соціального захисту громадян, а також становлення соціальної відповідальності бізнесу.

Аналізуючи ситуацію на ринку праці Б. Стоян сказав, що у поточному році в центрах зайнятості області, як і в цілому по Україні,  спостерігалася тенденція до зменшення чисельності зареєстрованих безробітних.

Послуги служби зайнятості у першому півріччі поточного року отримували 26,5 тис. осіб. Чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості області у І півріччі 2019 року становила 13,2 тис. громадян. При цьому, 30,9% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

Професійним навчанням охоплено 3,9 тис. осіб, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 6,0 тис. безробітних, 18 осіб започаткували власну справу (з  них 6 осіб, демобілізовані учасники АТО/ОСС). Загалом активними заходами сприяння зайнятості населення у минулому році охоплено 18,9 тис. осіб. Рівень охоплення такими програмами становив 71,2%, що на 4,8 відсоткових пунктів більше, ніж у минулому році.

За словами Б. Стояна мінімальний розмір допомоги в поточному році складає 610 грн для осіб, які вперше шукають роботу, та тих, які тривалий час не працювали, та не менше ніж 1630 грн – для осіб, які мають за рік страховий стаж не менше 6 місяців.

Відмітив, що у першому півріччі цього року порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості області з  питання підбору персоналу, збільшилася на 4,6% та становила 3,7 тисяч. Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості області становила 20,7 тис. одиниць. Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив майже 5,2 тис. грн.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,2%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (19,3%). Найбільш затребуваними були: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва із середнім розміром заробітної плати у вакансіях – 5,2 тис. грн; водій автотранспортних засобів – 5,2 тис. грн; продавець продовольчих товарів – 4,4 тис. грн; охоронник  - 4,9 тис грн. та ін.

Наостанок Б. Стоян звернув увагу ОТГ на тому, що існує потреба посилити співпрацю з центрами зайнятості області щодо укомплектування вільних робочих місць, у тому числі з попереднім проведенням професійного навчання за сприяння служби зайнятості Крім того наголосив, що існує потреба у розширенні переліку видів громадських робіт соціального спрямування за участю зареєстрованих безробітних, а також забезпечення  їх фінансування з місцевих бюджетів.

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості