30.07.2019 | 10:51

Учора, 29 липня, на базі Олександрівської філії Кіровоградського ОЦЗ спеціалістом Олександрівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Галиною Науменко був проведений захід для  безробітних «Протидія торгівлі людьми: профілактика соціального явища».

Зустріч була приурочена до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

 «Конституція України проголошує, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Вчинення по відношенню до людини злочину є грубим порушенням його прав і свобод», – Г. Науменко.

Серед найболючіших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має багато назв та обличь: «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». Багатьом він здається атрибутом далекого минулого – елементом древньоєгипетської чи римської культури, негритянського рабства або слов'янського кріпацтва. Насправді, найсучасніші демократії до цього часу не можуть позбавитись цього ганебного явища.

Учасники зустрічі дізнались про основні риси торгівлі людьми, зовнішні та внутрішні причини виникнення даної проблеми; про те, які права порушуються в ситуації торгівлі людьми: як захистити себе від шахрайства та як не потрапити до рук торгівців людьми.

Г. Науменко наголосила, що молоді люди, які ще не мають достатнього життєвого досвіду, часто стають об'єктом торгівлі людьми. Також було  висвітлено основні завдання профілактичної роботи, щодо попередження та запобігання негативних наслідків нелегальної трудової міграції.

Цікавою для слухачів виявилась презентація на тему «Торгівля людьми як небезпечне соціальне явище» про історії молодих  людей ,які стали жертвами торгівлі.

Серед слухачів було розповсюджено роздаткові інформаційні матеріали з контактними телефонами організацій, які надають невідкладну допомогу людям, які потрапили у ситуації пов’язані з торгівлею людьми.

 

Т. Вихрист, фахівець 1-ї категорії відділу надання соціальних послуг Олександрівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості