04.03.2019 | 10:49

Гендерна дискримінація – ситуація, коли жінки та чоловіки не є рівними у своїх правах, можливостях та уявленнях про них. Жінки відстають від чоловіків у багатьох сферах, включаючи освіту, можливості на ринку праці, представленість у політиці, платню за рівноцінну роботу. Гендерна рівність є наступною сходинкою соціально-статевих відносин після патріархальної системи. Її головний принцип полягає у тому, щоб вивчити і усунути всі соціальні бар'єри, що заважають людині проявитись як особистості, а також створити рівні соціальні можливості для реалізації особистості жінок і чоловіків в усіх сферах життєдіяльності залежно від особистого вибору людини.

Темою чергового засідання клубу для жінок «Успішна жінка», проведеного в Олександрівській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості стала саме тема гендерної дискримінації та сімейного насилля. На засідання клубу була запрошена активна та успішна жінка, депутат районної ради, керівник Центру надання допомоги учасникам АТО Валентина Гирич, яка відмітила, що проблема домашнього насилля, є дуже гострою як на рівні сім'ї, так і на рівні держави в цілому. Наявна в суспільстві дискримінація за ознакою статі виявляється у невизнанні виробничої праці жінок у домашньому господарстві як соціально значущої.

У сучасній Україні жінки практично відсутні у вищих ешелонах виконавчої і законодавчої влади (політична влада майже одностатева).При цьому жорстка стереотипна гендерна роль змушує чоловіків постійно жити в гонитві за успіхом і грошима, позбавляючи певних цінностей, можливостей у спілкуванні з дітьми, друзями, сім'єю. Як депутат,  пані Валентина акцентувала увагу на тому факті, що в подальшому у районі планується створення центру надання допомоги постраждалим від гендерного насилля.

 

Т. Вихрист, фахівець 1-ї категорії відділу надання соціальних послуг Олександрівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості