31.07.2019 | 11:13

З метою ознайомлення з законодавчими засадами та можливостями легального працевлаштування громадян України за кордоном, застереження від шахрайства при працевлаштуванні за кордоном та запобігання економічній експлуатації, учора, 30 липня, фахівцями Олександрійського міськрайонного центру зайнятості спільно з психологом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено семінар на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Постраждалими від злочину торгівлі людьми можуть стати і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від різноманітних форм експлуатації. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, а також нездатність адекватно оцінити пропозиції роботи від прихованих «работорговців» спонукають людей до пошуків заробітку за межами України, де, в міру своєї необізнаності, вони можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство, психолог надала поради, яких варто дослухатися тим, хто планує виїжджати за кордон:

  • нікому не довіряти особисті документи;
  • на сайті Міністерства соціальної політики перевірити актуальність ліцензії фірми-посередника у сфері працевлаштування за кордоном;
  • залишити своїм близьким детальну інформацію про місце перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого закордонного паспорта і контракту;
  • з’ясувати номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої виїжджаєте;
  • звертати увагу на термін перебування на території іноземної держави зазначений у візі.

Під час інформаційного семінару відбулась зустріч з Ігорем Єрінковим, який тривалий час працює перекладачем у кримінальній поліції Мадриду. Він зазначив, що знання іноземної мови значно полегшить перебування на чужих землях. Тому, краще відкласти поїздку на деякий час та свідомо приймати рішення щодо виїзду за кордон. Тішить те, що людина, яка тривалий час проживає та працює за кордоном проявляє щиру небайдужість до своїх земляків, працівників-мігрантів та займає активну громадянську позицію.

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Тому боротьба з цим злочином вимагає підвищення обізнаності про стан жертв торгівлі та об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни для подолання даного негативного явища.

 

О. Клочко, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної  підтримки безробітних Олександрійського міськрайонного центру зайнятості