30.10.2019 | 09:50

Про навички, що допомагають бути успішними, говорили з учнями старших класів НВК «Ліцей інформаційних технологій – спеціалізована школа ІІ ступеня» фахівці Олександрійського міськрайонного центру зайнятості під час профорієнтаційного уроку.

«На сучасному ринку праці кар’єра визначається високою динамікою ринку і професій. Нові професії з’являються набагато частіше, існуючі застарівають швидше. Змінюється зміст праці, особливості роботи. Це вимагає високої динаміки і мобільності від самої людини, що стає фактором професійної реалізації. Тому майбутнє – за фахівцями, які володіють кількома професіями. До того ж, для успішного працевлаштування в будь-яку сучасну компанію важливо володіти найбільш цінними універсальними навичками (Soft Skills), що дозволяють бути успішним незалежно від специфіки діяльності та напрямку, в якому працює людина», – повідомила розпочинаючи захід Олена Клочко, провідний фахівець з профорієнтації.

Представник служби зайнятості прокоментувала основні характеристики і етапи формування соціальних навичок, таких як лідерство та управлінські навички, комунікативні навички, емоційний інтелект, робота в команді, особистісний розвиток, управління часом, ерудованість, креативність тощо. Звернула увагу, що усі вищеперераховані навички не є вродженими – їх можна і потрібно розвивати. І не обов’язково в університеті. Тому основний фактор успіху – це самоосвіта.

О. Клочко зазначила, що професійно-трудова компетентність – важлива компетентність випускника школи. Учень повинен мати уявлення про світ сучасних професій, особливості різних видів трудової діяльності, знати загальну ситуацію на ринку праці, мати уявлення про труднощі професійної адаптації, вміти визначити стратегію поведінки в період подальшого навчання.

На завершення, О. Клочко порекомендувала старшокласникам пройти тестування на веб-базованій платформі «Моя професія: консультаційна мережа» для визначення професійних інтересів, схильностей та здібностей.

Правильний вибір професії є запорукою успішного працевлаштування в майбутньому.

 

О. Клочко, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної  підтримки безробітних Олександрійського міськрайонного центру зайнятості