14.07.2022 | 08:00

З територій України, яких торкнулися активні бойові дії, чимало внутрішньо переміщених осіб переїхали на Кіровоградщину. Звичайно, для адаптації на новому місці вони потребують насамперед соціальної підтримки.

Допомагають окреслити шляхи вирішення основних проблем, які виникають у переселенців, фахівці Державної служби зайнятості та інші соціальні партнери, які опікуються питаннями соціального захисту внутрішньо переміщених осіб. Серед них: бюро правової допомоги, Управління Держпраці в області, Головне управління Пенсійного фонду України в області та інші установи, які дотичні до питань зайнятості.

Задля отримання відповідей на хвилюючі питання служба зайнятості організовує інформаційні семінари, тренінги, зустрічі тощо.

Для тих, хто шукає роботу, на цих заходах буде корисно дізнатися про те, як підвищити конкурентоспроможність на ринку праці, які послуги можна отримати від служби зайнятості, які ризики нелегальної зайнятості та трудової міграції.

Відповіді на питання щодо новацій пенсійної сфери, системи пенсійного забезпечення, складових формули обчислення розміру пенсії, пакету документів для оформлення цього виду виплат та умов дострокового виходу на пенсію ви отримаєте від представників Головного управління Пенсійного фонду України в області.

А про те, як складати заяви, скарги та інші документи правового характеру (крім процесуального) і багато ін. розповідатимуть представники центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та громадської організації ГО «Десяте квітня».

Якщо ви переселенець та потребуєте допомоги у вирішенні питань, пов’язаних із юридичною, соціальною або сферою зайнятості, звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9, або на «гарячу лінію» ГО «Десяте квітня» за номером 0 800 33 28 58 (всі дзвінки безкоштовні в межах території України).

Крім того, пропонуємо доєднатися до чат-боту Державної служби зайнятості у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot