- Головна
- Ветеранський Хаб – вільний простір заради майбутнього
Сьогодні кожна громада масштабує державну ініціативу створення на своїх територіях Ветеранських Хабів для ветеранів та їхніх родин, що наразі є ефективними комунікаційними платформами. Ці платформи сприяють інформаційній та консультаційній підтримці Захисників та Захисниць, а іноді отриманні практичної допомоги від фахівців дотичних установ різних галузей. Олександрійська громада не є виключенням. У вересні цього року Хаб для ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, військовослужбовців та членів їхніх сімей спільно створили Олександрійська та Приютівська громади. На базі цього інклюзивного простору для ветеранів та їх рідних постійно проводяться зустрічі, що орієнтовані на сприяння в ефективному наданню соціальних послуг у громадах, вирішення питань соціальної підтримки та реінтеграції у соціум.
Днями така зустріч відбулася за участі голови районної військової адміністрації Ольги Коріненко та директора Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Ірини Мукієнко.
«Важливо, щоб наші військові, повертаючись додому, відчували підтримку і мали можливість успішно адаптуватися до цивільного життя. Ветеранський Хаб створений саме для цього – бути місцем, де можна отримати відповіді на питання, підтримку та допомогу. Саме тут ветерани зможуть знайти розуміння їхніх потреб і проблем, поділитися наболілим, отримати інформацію, як можна розв’язати ту чи іншу проблему. На базі нашого хабу працюють досвідчені фахівці. Сьогодні на зустріч з ветеранами запрошені фахівці служби зайнятості, адже питань професійної реалізації у наших захисників чимало», – повідомила секретар Олександрійської міської ради Вікторія Косяк.
Ірина Мукієнко ознайомила присутніх із соціальними послугами, які надає Державна служба зайнятості населенню та, зокрема, учасникам бойових дій. Серед питань, які були обговорені, – реалізація активних програм зайнятості: опанування нових професій за сприяння Державної служби зайнятості чи підвищення кваліфікації, у т.ч. шляхом видачі ваучерів на навчання. Також поінформувала про реалізацію експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.
Особлива увага була приділена урядовій програмі «Грант для ветеранів та членів їх сімей», порядку та механізму видачі ваучерів, переліку спеціальностей та професій, які можуть отримати військовослужбовці аби підвищити свою кваліфікацію для підтримання їх конкурентоспроможності на ринку праці.
Під час заходу йшлося й про удосконалення робочих місць для людей з інвалідністю внаслідок війни та створення для них гідних умов. Зокрема шляхом реалізації урядової програми, головна мета якої – посилити зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю і надати можливість цим громадянам повернутися до активної зайнятості та соціалізуватися.
Сподіваємось, що такі зустрічі матимуть свої дієві результати і стануть надійною опорою для ветеранів, які повертаються до цивільного життя та професійної діяльності.
«Підтpимка учасників бойових дій та ветеpанів дуже важливе питання для нас. Тому у фокусі співпраці – робота над новими можливостями та задоволення потреб ветеранів та їхніх родин. Тож пpодовжуємо пpацювати та підтpимувати один одного, не припиняємо пошук точок дотику у вирішенні найважливіших питань на шляху реінтеграції в нове українське суспільство», – підкреслила наостанок О. Коріненко.