12.12.2016 | 14:38

У рамках Всеукраїнського тижня права фахівці Долинського районного центру зайнятості за участі центру з надання безоплатної правової допомоги провели для незайнятих трудовою діяльністю громадян семінар «Офіційне працевлаштування – мій захист».

Розпочала семінар Валентина Татарченко, головний спеціаліст районного бюро правової допомоги: «На превеликий жаль, шукачі роботи дуже часто зустрічаються з таким ганебним явищем, як використання найманих працівників без оформлення трудових відносин. Це відбувається через невміння громадян користуватися конституційними правами, недостатній рівень правової освіти, що призводить до порушення соціальних гарантій».

В. Татарченко ознайомила присутніх з наслідками, до яких призводить нелегальне працевлаштування, повідомила про причини виникнення цієї проблеми як у найманих

працівників, так і у роботодавців.

Фахівці розповіли учасникам заходу про правові відносини у сфері зайнятості: порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту, а також звернули особливу увагу на типових різновидами шахрайства зі сторони працедавця.

В. Татарченко наголосила на основних завданнях та функціях бюро правової допомоги, його ролі у забезпеченні захисту прав та свобод соціально незахищених верств населення. Фахівець зупинилася на порядку звернення до бюро правової допомоги для отримання первинної правової допомоги; довела до відома присутніх хто є суб'єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу, які документи необхідно подавати для отримання такої допомоги, порядок розгляду наданих документів та повідомлення про прийняте рішення, а також довела до відома інформацію про доступ до онлайн-сервісів Міністерства юстиції України на базі бюро правової допомоги.

Фахівці районного центру зайнятості поінформували учасників семінару про стан місцевого ринку праці, перспективи їхнього працевлаштування, зокрема шляхом стажування безпосередньо на робочому місці, можливості участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру тощо.

Організатори семінару впевнені в тому, що такі заходи підвищують рівень правової обізнаності місцевих мешканців, а також сприяють кращій реалізації права громадян на працю та інших трудових прав.

На завершення заходу всі охочі мали можливість отримати відповідні індивідуальні консультації.