12.12.2016 | 11:40

Про попередження торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці йшлося під час інформаційного семінару, що був проведений для учнів старших класів Володимирівської ЗОШ фахівцями Знам'янського  міськрайонного  центру зайнятості за участі центру соціальних служб для сім'ї,

дітей та молоді у рамках Всеукраїнського тижня права.

Дитяча праця – це залучення дітей до роботи на регулярній основі. Під час заходу учні дізнались, що мається на увазі під експлуатацією дитячої праці, про її наслідки, такі як: припинення навчання в школі, відрив від сім'ї, праця в інших місцевостях, виконування роботи, яка заборонена міжнародним законодавством та законодавством України. До учнів було донесено думку, що дитяча праця це не є норма для сучасного життя дитини. Учні були попереджені про випадки торгівлі дітьми задля різних цілей. Також були розглянуті шляхи боротьби та застереження, щоб діти були більш обачними у спілкуванні з незнайомими людьми.

Фахівці районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді поінформували неповнолітніх про законодавче підґрунтя використання праці дітей в Україні, основні види дитячої праці та акцентували увагу присутніх на найгірших формах дитячої праці.

На семінарі зазначалося, що система національного законодавства, яка регламентує трудові відносини неповнолітніх, визначена низкою законодавчих актів, а саме: Конституцією України, Кодексом законів про працю, законами України «Про охорону дитинства» та іншими підзаконними нормативними актами.

У процесі активного спілкування юні учасники семінару довідалися про види, форми, причини використання дитячої праці, норми законодавства України, що регламентують трудові відносини неповнолітніх. Захід пройшов у дружній і жвавій атмосфері.

Учні та класні керівники подякували організаторам за цікавий і корисний захід та висловили побажання щодо тематики майбутніх зустрічей.