29.03.2023 | 15:17

Легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості – питання, якими опікуються фахівці Державної служби зайнятості та  Державної служби України з питань праці. Однією з головних тем спільної діяльності є зниження рівня незадекларованої найманої праці. З цією метою, насамперед, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота як серед роботодавців, так і найманих працівників, у т.ч. під час проведення спільних інформаційних заходів, у т.ч. виїзних.

         Наприклад, такий захід відбувся у Компаніївському відділі Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості для роботодавців, які проваджують свою діяльність на території Компаніївської громади. Які питання розглянули: можливі ризики для підприємства у разі використання незадекларованої найманої праці, переваги ведення соціально відповідального бізнесу та легальних трудових відносин тощо.

Окрім питань легалізації зайнятості, роботодавці під час заходу дізналися багато корисної для себе інформації щодо:

- особливостей укладення трудового договору;

- змін, що пов’язані з організацією трудових відносин роботодавця з найманим працівником у період воєнного часу;

- встановлення та облік робочого часу та відпочинку, оплати праці;

- порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»;

- впровадження нових дієвих компенсаторних механізмів для роботодавців, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних та внутрішньо переміщених осіб;

- урядових програм, що орієнтовані на розвиток діючого бізнесу та створення нового, інших механізмів, що підвищують якість робочої сили та ін.

Зі слів старшого менеджера з персоналу ТОВ «Марлен-КД» Марини Попруженко, проведення заходів, де проходить безпосереднє обговорення питань, з якими зустрічаються роботодавці у практичній діяльності, змін, що запроваджуються у період воєнного стану у сфері трудових відносин, є сьогодні вкрай важливим. «Не зважаючи на зайнятість роботодавців, спілкування з фахівцями, що реалізують державну політику зайнятості населення, регулювання трудових відносин,  нічим не заміниш. Це робота на упередження ймовірних помилок, а це сприяє веденню соціально відповідального бізнесу, це крок вперед до підвищення рівня економічної активності, а також крок, що наближає нас до Перемоги!», - підкреслює пані М. Попруженко.

Ви роботодавець і у вас є питання сфери зайнятості? Контакти тут http://surl.li/eghis Про зміни трудового законодавства під час воєнного стану на сайті Держпраці https://cutt.ly/tZOfZvZ та інформаційному вебпорталі Держпраці  https://pratsia.in.ua