31.07.2019 | 13:15

Служба зайнятості є однією зі структур, яка відіграє важливу роль у запобіганні й протидії торгівлі людьми, сприяє підвищенню обізнаності тих наших співгромадян, які шукають роботу за кордоном. Щороку центри зайнятості Кіровоградської області активно долучаються до проведення інформаційно-просвітницьких заходів з нагоди відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

Цей рік не став виключенням, і учора, 30 липня, у всіх центрах зайнятості Кіровоградщини відбулися різнопланові заходи щодо запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці. Ці заходи орієнтовані на підвищення рівня поінформованості громадян про проблему торгівлі людьми, розкриття переваг легального працевлаштування, застереження від шахрайства при працевлаштуванні та ознайомлення із негативними наслідками нелегальної трудової міграції. Загалом цього дня проведено близько 30 тематичних заходів, у яких взяли участь майже 250 осіб.

*****

Під час інформаційного семінару «Запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми», що відбувся у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості за участі представників Департаменту соціального захисту Кіровоградської ОДА, Головного територіального управління юстиції у області, Головного управління Національної поліції в області, а також ГО «Обласний жіночий інформаційний центр», відбувся активний діалог з незайнятими громадянами щодо діяльності приватних агентств зайнятості. На запитання учасників семінару «Як дізнатись, чи може приватне агентство надавати послуги з працевлаштування за кордоном? Які документи підтверджують право агентства надавати послуги по працевлаштуванню за кордоном?» відповідав заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

******

Цікавою була зустріч, що відбулася з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми в Олександрійському міськрайонному центрі зайнятості. На захід завітав уродженець Олександрії Ігор Єрінков, який тривалий час проживає та працює перекладачем у кримінальній поліції Мадриду. Він зазначив, що знання іноземної мови значно полегшує перебування наших земляків на чужині, а отже закликав присутніх до саморозвитку, самовдосконалення та вивчення іноземних мов, адже це підвищує конкурентність кожної людини на ринку праці будь-якої держави.

«Краще відкласти поїздку на деякий час та свідомо приймати рішення щодо виїзду за кордон. Торгівля людьми не визнає державних кордонів, вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Тому боротьба з цим злочином, вимагає підвищення обізнаності про стан жертв торгівлі та об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни для подолання цього негативного явища», – зазначив Ігор Єрінков.

Тішить те, що людина, яка тривалий час проживає та працює за кордоном, проявляє щиру небайдужість до працівників-мігрантів та займає активну громадянську позицію.

*****

У Новомиргородській районній філії обласного центру зайнятості незайняті громадяни разом з юрисконсультом бюро правової допомоги Оленою Смілянець розглянули ризики нелегальної тіньової зайнятості, види шахрайства при працевлаштуванні, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном. Учасники заходу дійшли до висновку, що лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці. 

Також безробітні переглянули документальний фільм «Вся правда про торгівлю людьми», у якому розкривалась тема рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві. У контексті обговорення даного сюжету кожен мав змогу висловити свою думку щодо актуальності даної проблеми для українського суспільства та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

*****

 У Світловодській міськрайонній філії учасники семінару не лише отримали інформацію щодо прихованих ризиків, на які можна наразитись через некомпетентні або неправомірні дії підприємств, що надають посередницькі послуги з працевлаштування за межами країни, а також дізналися де можна перевірити інформацію про посередницьку структуру, до якої необхідно звертатися у разі виникнення тих чи інших питань щодо торгівлі людьми.

Учасники тренінгу переглянули відеоролик «Торгівля людьми». У контексті обговорення даного сюжету кожен мав змогу висловити власні думки стосовно наслідків зовнішньої нелегальної трудової міграції й переваг офіційної зайнятості та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

*****

Під час семінару «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», що відбувся в Онуфріївській районній філії, обговорювалися основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції для сім’ї, особистості та суспільства.

Присутні дізналися про те, на що потрібно звертати особливу увагу при виїзді за кордон з метою працевлаштування аби не потрапити в тенета агентств-шахраїв, де можна перевірити інформацію про посередницьку структуру, куди необхідно звертатися у разі виникнення тих чи інших питань. Ділились власним досвідом та життєвими історіями, почутими від інших людей, щодо можливостей роботи за межами України. Також учасники семінару переглянули фільм «Життя на продаж», який допоміг шукачам роботи закріпити знання щодо особистої безпеки під час подорожей за кордоном, зокрема, із метою їхнього працевлаштування.

******

До проведення Дня інформації, що відбувся з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у Долинській районній філії обласного центру зайнятості, була запрошена бібліотекар центральної районної бібліотеки для дорослих Олена Волкотруб. За допомогою вправи «Ромашка» для учасників заходу  було розкрито суть поняття «торгівля людьми», акцентуючи їхню увагу на масштабності поширення даного явища у світі, оперуючи експертними оцінками деяких міжнародних організацій. За допомогою вправ «Айсберг», «Плями на сонці» та «Сонечко» учасники заходу визначали відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми.

******

Про легальне працевлаштування громадян України за кордоном, а також можливості тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль йшла мова під час інформаційного семінару, що пройшов Добровеличківській районній філії обласного центру зайнятості.

Зазначалося, що працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі здійснюється за професіями будівельної сфери: опалубник – будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), арматурник – робота з металом, лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою) та штукатур (штукатурні роботи). Також було окреслено основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі.

*******

Про взаємодію суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, йшла мова під час ділової зустрічі, що відбулася у Петрівській районній філії обласного центру зайнятості з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

«Питання легальної трудової міграції знаходяться в площині діяльності служби зайнятості і кожен наш клієнт отримує необхідну інформацію, яка допоможе йому здійснити безпечне працевлаштування як в Україні, так і за її межами», – повідомила Ольга Павлюк, директор Петрівської районної філії обласного центру зайнятості.

 За результатами обговорення піднятого питання учасники вирішили продовжити роботу щодо взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми на території Петрівської ОТГ.

******

У Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського, з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми відбувся показ документального фільму «Жінка в полоні». Фільм створений з метою привернення увагу громадян до проблеми сучасного рабства, важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також спонукання людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. Драматична історія героїні фільму свідчить, наскільки близькою і водночас незримою є проблема сучасного рабства.

«Спільне проведення різнопланових інформаційних заходів центрами зайнятості області та представниками соціальних партнерів значно покращує якість таких заходів, адже кожен учасник має можливість висловити свою думку, обговорити проблемні питання, обмінятися досвідом. Розраховуємо, що відповідні превентивні заходи будуть мати свій результат», – зазначає Б. Стоян.

 

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості