02.01.2019 | 08:09

«Ми були, є і залишимося клієнтами служби зайнятості», таку думку висловили роботодавці під час ділової зустрічі, яка відбулася нещодавно в Новгородківській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Мета зустрічі: вдосконалення форм і методів співпраці з керівниками підприємств, установ та організацій, спрямованої на реалізацію державної політики у сфері зайнятості.

У своєму вступному слові директор районної філії Володимир Ніколаєнко акцентував увагу на тому, що, за оперативними даними, упродовж минулого року у тісній співпраці з роботодавцями 499 мешканців району отримали роботу, брали участь в тимчасових роботах 341 особа.

«Свого часу, за сприяння служби зайнятості, я відкрила власну справу за напрямком «роздрібна торгівля непродовольчими товарами». Нітрохи про це не шкодую. Навпаки: сьогодні маю найманих працівників та постійних клієнтів. Збільшуються обсяги реалізації. Сподіваюсь, що найближчим часом буду спроможна створити ще одне робоче місце. За допомогою звернусь до районної філії», розповіла приватний підприємець Лариса Захарова.

Під час зустрічі зазначалося, що цьогоріч на обліку в районній філії перебувало 900 громадян, з яких 60% – мешканці сільської місцевості, 52% – жінки. Враховуючи на статистичні показники, можна сміливо констатувати, що у безробіття району обличчя жіноче, а прописка сільська.

Олександр Тарасов, керівник Приватної Агрофірми «Перспектива» зауважив, що на замовлення підприємства, яке він очолює, постійно організовується професійне навчання безробітних шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях, також безробітні залучаються до тимчасових робіт. Таким чином працевлаштовано 37 безробітних громадян.

Така форма підвищення кваліфікації, як стажування, допомагає уникнути багатьох виробничих проблем. Стажування дозволяє оцінити професійні якості майбутнього працівника, його вміння, здатність опановувати нові технології, а безробітному – ознайомитися з особливостями виробництва, умовами праці, адаптуватись в трудовому колективі, а набуті знання і вміння дають можливість закріпитися на робочому місці.

«Співпрацюю зі службою зайнятості вже не один рік. Постійно відвідуємо заходи, які організовують фахівці районної філії. Це засідання круглих столів, співбесіди, різноманітні семінари. Та головне для мене те, що тут я завжди можу отримати професійну консультацію з питань законодавства про працю та зайнятість населення. Крім того, мала можливість створити нові робочі місця для працевлаштування безробітних громадян за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Це – вигідна і суттєва допомога», – зазначила Аліна Чернобровкіна, приватний підприємець.

Байдужих на зустрічі не було: обговорювали, радилися, пропонували. Подеколи із аргументованих доводів народжувалася спільна думка щодо вирішення того чи іншого питання.

Павло Задирака, голова СТОВ «Інгулокам’янське»: «Через Новгородківську районну філію обласного центру зайнятості ми вирішуємо питання виконання другорядних, проте невідкладних робіт тимчасового характеру, не відволікаючи при цьому основний персонал від робочого процесу. До цих робіт залучаємо безробітних громадян. Це роботи з благоустрою підвідомчої території, прибирання складських приміщень та підготовки сільськогосподарської техніки до весняно-польових робіт. Крім того, роботодавець має можливість придивитися до цих працівників та визначитися щодо їхнього прийняття на постійну роботу. Упродовж двох років до таких робіт залучено близько 28 безробітних громадян».

Під час зустрічі були обговорені зауваження, враховані пропозиції, прийняті відповідні рекомендації.

Звичайно, непросто працювати в умовах сьогодення. Але партнерські стосунки з роботодавцями допомагають спрогнозувати ситуацію на ринку праці, вивчити проблему, знайти шляхи їх вирішення.

 

В. Ніколаєнко, директор Новгородківської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості