Сьогодні, 5 червня, в обласному центрі зайнятості відбулася робоча зустріч з представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Галиною Луговою.
До участі у заході в режимі онлайн долучилися й працівники філій, управлінь та відділів філій, які безпосередньо працюють з різними категоріями населення, що звертаються до служби зайнятості по допомогу у вирішенні питань їхньої зайнятості.
Лілія Колесник, відкриваючи зібрання, представила Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в області Галину Лугову і повідомила, що державна служба зайнятості покликана реалізовувати державну політику у сфері зайнятості та працевлаштування населення, а також надання належних гарантій громадянам України у сфері зайнятості. Водночас директорка наголосила, що допомога Уповноваженого може стати в пригоді й кожному із працівників служби зайнятості і членів їхніх родин, адже правова обізнаність сьогодні – це запорука захищеності і впевненості у своїх діях.
У свою чергу омбудсменка нагадала учасникам зібрання про те, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини — посадова особа, яка здійснює контроль за додержанням конституційних прав та свобод людини і громадянина в Україні. Робота уповноважених регулюється перш за все Законом України «Про Уповноваженого ВРУ з прав людини». Головна мета парламентського контролю орієнтована на захист прав і свобод людини і громадянина, проголошених Конституцією України, законами України та міжнародними договорами України.
Присутніх було поінформовано про порядок та можливі шляхи звернення до Уповноваженого.
«Посадові особи мають бути взірцем дотримання прав і свобод людини, тому що всі підлеглі і громадяни дивляться на вас. Починати треба з себе», – підкреслила Галина Лугова.
В ході зустрічі присутні ще раз переконалися, що всі люди мають права, встановлені в національному законодавстві та міжнародних договорах. Вони мають право вимагати дотримання цих прав, а також це обов’язок дотримуватися прав інших осіб.