05.07.2016 | 16:31

Питання працевлаштування людей, які мають інвалідність, та вдосконалення взаємодії усіх сторін соціального діалогу щодо забезпечення зайнятості громадян цієї категорії, стало змістом ділової зустрічі, що відбулася в Ульяновському районному центрі зайнятості. В заході взяли участь представники ринкоутворюючих підприємств району, зокрема ТОВ «Ятрань», СТОВ «Зоря», СТОВ «Родина», СТОВ А/Ф «Нива», СВК «Мир», СВК ім. Б. Хмельницького, УМП «Комунальник» та ін.

Ігор Видойний, заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості, розпочинаючи захід, поінформував присутніх про ситуацію, яка склалася на місцевому ринку праці та соціальні послуги, які служба зайнятості надає даній категорії громадян.

«Правові засади працевлаштування інвалідів закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для інвалідів з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації. Наше завдання – докласти максимум зусиль, аби ці люди стали повноправним членом суспільства, у т.ч. мали можливість знайти роботу та  успішно працювати», - продовжуючи сказав І. Видойний.

Він також відмітив, що особи з інвалідністю належать до уразливих верств населення, вони потребують соціального захисту, оскільки в сучасних економічних умовах їм важко конкурувати на ринку праці.  Особам з інвалідністю, які звертаються до центрів зайнятості по допомогу у пошуку роботи, надається комплекс адресних соціальних послуг. Це, зокрема допомога у підборі підходящої роботи з урахуванням вимог індивідуальних програм реабілітації, професійне навчання та перенавчання за направленням служби зайнятості, залучення до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, надання профорієнтаційних та профконсультаційних послуг. Також служба зайнятості сприяє таким безробітним й у започаткуванні власної справи, надаючи їм організаційну, правову та фінансову підтримку.

Під час ділової зустрічі також обговорювалися нагальні питання, що потребують спільного вирішення, у т.ч. підвищення якості робочих місць для осіб із особливими потребами та створення для них гідних умов і оплати праці, подолання упередженого ставлення роботодавців до використання праці цієї категорії громадян, дискримінації в оплаті їхньої праці, необхідність розвитку системи надомної праці для осіб із інвалідністю, які мають обмеження у пересуванні, приведення у відповідність до потреб ринку праці їх професійну підготовку тощо.

У результаті конструктивного діалогу учасники дійшли висновку щодо посилення взаємодії у напрямку працевлаштування людей з інвалідністю та забезпечення їх гідними умовами праці та її оплати. Крім того, домовлено про працевлаштування на СТОВ «Зоря» однієї особи шляхом стажування на робочому місці за професією електрик.