13.10.2023 | 09:48

Формування ефективних механізмів інтеграції та адаптації внутрішньо переміщених осіб у громади, налагодження дієвих комунікацій між державною службою зайнятості, органами місцевого самоврядування та роботодавцями у напрямку створення нових робочих місць та працевлаштування безробітних громадян, стимулювання незайнятих громадян до пошуку роботи, а також підвищення рівня обізнаності ВПО щодо реалізації активних програм сприяння зайнятості населення – серед основних меседжів стейкхолдерів, які стали учасниками круглого столу, що відбувся у Центрі надання адміністративних послуг Аджамської сільської ради.

Він проведений у рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен!».

Розпочинаючи засідання, начальник відділу КЗ «Центр надання адміністративних послуг населенню» Аджамської сільської ради Олександр Кириченко коротко поінформував про виклики, які постали перед громадою після повномасштабного вторгнення росії в Україну та як виконавчому комітетові їх вдалося подолати. «Майже з перших днів наша громада почала приймати внутрішньо переміщених осіб. Основна частина з них зупинялася на короткий час, а деякі залишилися проживати на нашій території. Серед важливих завдань – забезпечення їх роботою», – підкреслив О. Кириченко.

Є чимало роботодавців на нашій території, які не лише працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, а й забезпечують їх родини житлом.

Водночас фахівці служби зайнятості поінформували присутніх насамперед про державну підтримку роботодавців, які працевлаштовують переселенців, створюють нові робочі місця для працевлаштування безробітних громадян, облаштовують робочі місця та працевлаштовують на них осіб з інвалідністю, а також бажають розвивати діючий бізнес шляхом участі у грантовій програмі «єРобота». Йшлося про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру як інструмент, що пом’якшує ситуацію на ринку праці та за відсутності необхідної кількості вільних робочих місць  безробітних громадян тимчасово вирішує питання зайнятості.

Який перелік документів необхідно подати внутрішньо переміщеній особі для реєстрації в Державній службі зайнятості; що робити, якщо документи втрачено; що ро­би­ти, як­що осо­ба не звіль­ни­ла­ся з по­пе­реднього міс­ця ро­бо­ти; чи зберігається виплата допомоги по безробіттю, якщо людина евакуювалася з місця, де ведуться активні бойові дії; як через «Дію» оформити допомогу по безробіттю; чи може внутрішньо переміщена особа здобути нову професію, актуальну на ринку праці регіону або підвищити свою кваліфікацію – на всі ці запитання присутні отримали вичерпні відповіді.

У форматі конструктивної розмови для розв’язання питань, що пов’язані з вирішенням питань зайнятості ВПО, досягнута домовленість: відпрацювати з роботодавцями, які здійснюють свою діяльність на території громади, можливості працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Сторони робочої зустрічі були одностайні в тому, що лише об’єднавши спільні зусилля можна не тільки оперативно впливати на ситуацію, яка існує на місцевому ринку праці, а й сприяти ефективній зайнятості безробітного населення.

Кожен з учасників круглого столу розповів про сферу своєї діяльності щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб, проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення.

Резюмуючи зустріч, О. Кириченко повідомив, що Центр надання адміністративних послуг Аджамської сільської ради співпрацюватиме й надалі з Кропивницькою філією обласного центру зайнятості для того, аби мешканці громади безперешкодно отримували якісні послуги служби зайнятості, а роботодавці були забезпечені кваліфікованими кадрами, створювали нові робочі місця та зберігали існуючі. З неурядовими організаціями – задля забезпечення життєвонеобхідних потреб внутрішньо переміщених осіб.

Довідково. Захід пройшов за участі представників КЗ «Центр надання соціальних послуг» Аджамської сільської ради, КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»  Аджамської сільської ради, СФГ Кваса В. Я., СФГ Дапринди С.М. ТОВ «Агрофірма «Промінь» та громадської організації «Територія Успіху».

Є питання, що стосуються сфери зайнятості? Звертайтеся, контакти тут.