19.10.2021 | 08:39

Групову консультацію з питань створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу провели нещодавно для незайнятих громадян фахівці Добровеличківської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості спільно з представниками Центру надання соціальних послуг населенню виконавчого комітету Добровеличківської селищної ради.

Відкрила захід фахівчиня районної філії Ольга Гинькут, яка нагадала учасникам про права та обов’язки безробітних, ознайомила з комплексом соціальних послуг служби зайнятості, особливостями нарахування допомоги по безробіттю, можливостями пошуку роботи, актуальними вакансіями та перевагами легальної зайнятості.

Крім того, нагадала й про електронні сервіси державної служби зайнятості, які дозволяють підвищити власну компетенцію та займатися пошуком роботи у зручний і безпечний для здоров’я спосіб.

Фахівчиня із соціальної роботи Поліна Костенко, у свою чергу, поінформувала учасників зустрічі про критерії відбору кандидатів у батьки-вихователі та перелік документів, які необхідно зібрати кандидатам, особливості створення та функціонування цих сімей.

«Прийомним батькам та батькам-вихователям щомісяця виплачуються кошти на харчування кожної прийомної дитини, придбання одягу, взуття, лікарських засобів, предметів особистої гігієни, іграшок, книжок тощо. Також гарантується щомісячне грошове забезпечення за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях чи дитячому будинку сімейного типу. Крім того, здійснюється сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одного з прийомних батьків або батьків-вихователів за рахунок коштів, передбачених у загальному фонді державного бюджету», – наголосила П. Костенко.

Кожен, кого зацікавив даний вид зайнятості, міг індивідуально поспілкуватися з представником Центру надання соціальних послуг населенню та отримати детальну інформацію щодо порядку створення сімей.

 

Ольга Гинькут, провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Добровеличківської районної філії обласного центру зайнятості