Кожен колір формує у оточуючих певні психологічні відчуття від нашої присутності. Одні притягують увагу, інші, навпаки, відштовхують. Готуючись до важливої ​​зустрічі, можна заздалегідь продумати, які асоціації ви хочете викликати у співрозмовника. Для цього потрібно знати, яке сприйняття гарантує той чи інший колір.

Вчені, які вивчали сприйняття людиною кольорів, з’ясували, що деякі поєднання відтінків асоціюються в оточуючих з певними якостями, що допомагають у роботі.

 

Колір

Які якості приписуються людині, яка обрала цей колір

Червоний

Сміливість, енергійність, екстравагантність. Не сприяє створенню стриманого, делікатного, серйозного образу.

Помаранчевий, жовтий

Оптимізм, веселість, бадьорість.

Зелений

Спокій, впевненість у собі.

Синій

Стриманість, серйозність, деяка замкненість, інтелектуальність, нейтральність.

Фіолетовий

Екстравагантність, загадковість, прихованість.

Темні кольори (коричневий, вишневий, темно-синій, темно-зелений
і т. д.)

Компетентність, солідність, серйозність, обачливість, професіоналізм, безкомпромісність.

Рожевий, блакитний, бузковий, салатний

Жіночність, поступливість, пасивність, виконавська дисципліна.

Оливковий з коричневим

Практичність та приземленість.

Чорний

Незалежність, солідність, авторитетність.

Білий

Порядність, щирість.

Сірий

Спокій, стриманість, впевненість у собі.

 

 

         Білий колір – уособлення чистоти, цнотливості і високого рівня духовного розвитку. Він неупереджений і символізує невинність, тому біла сукня вважається традиційним нарядом нареченої.

Якщо ви хочете справити враження надійної, щирої, доброї і відкритої людини, сміливо вибирайте одяг білих тонів. У бесіді навіть з негативно налаштованою людиною, у вас будуть всі шанси завоювати її прихильність і розрядити атмосферу в цілому.

Згадайте, у всьому світі білий прапор символізує капітуляцію, і говорить про те, що учасник переговорів не озброєний.

 

Жовтий. Більшість людей чомусь вважає, що жовтий колір несе негативний посил. Жовтий, дійсно, за деякими уявленнями символізує обман, зраду, жадібність. При цьому у жовтого є і потужні позитивні значення: радості, багатства, влади, осяяння і надії.

У жовтому вбранні ви будете привертати погляди, створюючи позитивні вібрації, а також справите враження впевненої в собі людини з діловою хваткою, здатної вміло обходити всі неприємності.

 

Помаранчевий – колір радості та оптимізму, його полюбляють сильні, творчі, енергійні особистості.

Вчені заявляють, що тривале споглядання помаранчевого кольору компенсує добову дозу вітаміну «С». Він збуджує, підсилює сексуальний потяг і спрагу пригод – те, що потрібно для побачення.

Люди в помаранчевому вбранні справляють враження відкритих, доброзичливих натур зі схильністю до ризикованих вчинків.

 

Червоний. Символізує радість, любов, красу, успіх, пристрасть і повноту життя, але в той же час це колір ворожнечі і помсти.

Червоний – це дуже авторитарний колір, який повністю поглинає увагу оточуючих, але разом з тим пригнічує і дратує. Червону сукню є сенс обирати для виходу, якщо ви плануєте бути в центрі подій. Але якщо ви хочете встановити контакт і розташувати до себе співрозмовників, краще обирати м’якші кольори.

Приглушені і темні відтінки червоного асоціюються зі зрілістю і мудрістю – люди, які їх обирають, сприймаються як серйозні, врівноважені і розумні люди.

 

Рожевий. Життя в рожевому кольорі … Практично у всіх дана фраза викликає однакові асоціації. Скоріш за все, перед очима постає картина розкішного життя і, звичайно, накочується хвиля безтурботності і спокою. А ви коли-небудь замислювалися, чому ми так сприймаємо цей колір? Відповідь досить передбачувана – рожевий символізує любов, пристрасть і романтику.

У психології це самий пасивний колір з усіх. Його споглядання повинне привести в баланс навіть найдратівливішу людину, оскільки рожевий знижує зовнішню і внутрішню агресивність, провокує привітність.

 

Сірий. Нейтральний, спокійний, скромний, консервативний, означає практичність і зарозумілість, розум і тугу.

Це колір балансу. Жінка у сірому не привертає уваги, виглядає безстороннім і навіть байдужим розумником, не викликає глибоких емоцій. Якщо хочете показати свою готовність підкорятися правилам, вибирайте речі саме сірих тонів.

 

Синій. Колір гармонії, спокою, лояльності, чистоти і духовності. Дає відчуття стабільності, порядку і довіри. Йому надають перевагу розважливі і консервативні люди. Так само синій колір спонукає до спілкування, допомагає побороти тривогу і хвилювання.

Людей у синьому одязі сприймають як мудрих, надійних особистостей, які вміють аналізувати ситуацію і приймати важливі рішення.

 

Блакитний. Колір умиротворення, вірності, доброчесності, відданості.

Людям в одязі блакитного кольору можна довіряти, не замислюючись. Вони чесні, порядні, з високими поняттями про моральність і підвищеним почуттям відповідальності.

Крім усього іншого, якщо блакитний колір переважає в одязі психологія трактує це як прагнення людини до постійного самовдосконалення і пошуку відповідей на питання, далекі від щоденної метушні і дріб’язкового побуту.

 

Зелений. Одягатися в зелене люблять спокійні, життєрадісні і врівноважені люди, які прагнуть до самоконтролю і внутрішньої гармонії. З точки зору психології людина в зеленому одязі здається оточуючим чуйною і доброзичливою, готовою допомагати іншим навіть на шкоду собі.

Але, при всій своїй щирості, любителі зеленого обережні і не схильні до необачних вчинків. Вважається, що зелений одяг – це кращий вибір для переговорів, оскільки цей колір допомагає розташувати до себе співрозмовників.

 

Коричневий. Комфорт, безпека, надійність, щирість.

Коричневе вбрання спокійне, від нього «віє» стабільністю, відкритістю, чесністю, практичністю і простотою. Колір викликає прихильність до себе, сприяючи відвертим розмовам. Добре підходить для першої ділової зустрічі або співбесіди.

Жінки, в гардеробі яких переважає одяг коричневого кольору, дуже активні в любові, вони вірні й віддані, хоча і відрізняються небаченим завзяттям.

 

Чорний. Класичний колір елегантності вважається одним з найсексуальніших, можливо тому, що він асоціюється з небезпекою і таємницею. Люди в чорних костюмах виглядають респектабельними, владними і впевненими в собі.

Часто вважають, що людина, яка регулярно вибирає чорний одяг, знаходиться в пригніченому емоційному стані, але це не так. Бажання одягнути чорне може бути викликане міркуваннями звичайної практичності. 

Це чудовий вибір для вечірніх туалетів і корпоративних вечірок. Але співрозмовник, одягнений у все чорне, психологічно пригнічує і створює дискомфорт. До того ж, цей колір вважається універсальним, так і маленька чорна сукня все ще вважається ідеальним вибором для вечірнього виходу.

 

Для офісного одягу підходять «кольори екології», наприклад, пісочний, зелений, земляний, а також ахроматичне тріо з білого, сірого і чорного. Яскраві кольори підходять представникам творчих професій.

Для розмови з подругами підійдуть пастельні, зелені, блакитні і коричневі тони.

Якщо співрозмовник страждає депресією, кращий варіант – додати жовту або помаранчеву деталь.

Для ділових розмов ідеальні темно-сині і сірі тони. А
якщо необхідно привернути увагу до своєї персони, червоний костюм просто незамінний.