Державна служба зайнятості запустила платформу з професійної орієнтації та розвитку кар'єри, яка допомагає у виборі професії. 

Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри можна безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси.

Також цього року служба зайнятості започатковує роботу з проведення профдіагностичних тестів для старшокласників. Ця програма буде запроваджена по всій Україні.

Проводити програму будуть центри зайнятості у кожній області. Тести допомагатимуть людині визначити свої здібності й обрати ту професію, до якої є схильності. Дане тестування є безкоштовним. Фахівці служби зайнятості будуть проводити цю роботу, а також запрошувати, після проведення тестування, школярів та їх батьків для проведення індивідуальних консультацій.

Зокрема, на сьогодні серед зареєстрованих безробітних Кіровоградщини 38,4% осіб мають вищу освіту, в той час коли на ринку є нестача робітничих професій. У зв'язку з цим, важливим є проведення профорієнтаційної роботи з учнівською та студентською молоддю.

Таким чином платформа Державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар'єри створена з метою наближення профорієнтаційних послуг центрів зайнятості для всіх, хто планує свій професійний шлях. Зареєстрованому користувачу надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у дистанційному форматі без відвідування центру зайнятості та зробити власну профорієнтацію.

 

Відділ організації профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості