Стрімкий розвиток техніки і технологій на початку XXI століття, зумовлює суттєві зміни в організації виробництва товарів, надання послуг, появу нових сфер діяльності. Ринок праці стрімко змінюється.

 Медичний маркетолог, молекулярний дієтолог, сіті-фермер, дизайнер віртуальних світів. Всі ці слова  – це не фантастика, а цілком реальні професії найближчого майбутнього.

Якщо ти  – амбіційний, цілеспрямований і дійсно прагнеш випередити свій час, пропонуємо тобі подорож у світ професій майбутнього. І почнемо її з найбільш актуальних галузей-чемпіонів.

Біотехнології. Саме з розвитком біотехнологій пов’язують вирішення глобальних проблем людства  – ліквідацію нестачі продовольства, енергії, поліпшення стану охорони здоров’я і якості навколишнього середовища. У найближчі 10 років дана галузь не лише розвиватиметься сама, а й поступово змінюватиме такі галузі як медицина, енергетика, міське та сільське господарство. Професії майбутнього у біотехнологіях: урбаніст-еколог, архітектор живих систем, системний біотехнолог, біофармаколог, фахівець з генної інженерії, сіті-фермер тощо.

Медицина – це чи не найбільш перспективна галузь у контексті змін. Майбутня медицина принесе з собою найточнішу діагностику, можливість прогнозування хвороб, комп’ютерне моделювання прогнозу та лікування, високоточну автоматизовану мікрохірургію, вирощення органів та тканин тощо. Професії майбутнього у медицині: ІТ-медик, архітектор медичного обладнання, біоетик (спеціаліст із нормативно-правових та етичних аспектів), генетичний консультант, медичний маркетолог, консультант із здорового старіння та інші.

Подорожуючи ринком праці  майбутнього, ти дізнався про зміни, що відбудуться через 10-30 років у таких галузях як біотехнології та медицина. Це лише початок нашої подорожі.

 Запам’ятай,  для того, щоб бути успішним у професійній діяльності, тобі необхідно: вірно визначити професію, напрям своєї зайнятості, бути професіоналом своєї справи, фінансово грамотною особистістю, формувати навички майбутнього.

 

Відділ організації профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості