Справити сприятливе враження про себе і переконати потенційного керівника в тому, що ви саме та людина, яка може справитися із запропонованою роботою, найкраще допоможе резюме. Це своєрідний рекламний документ, у якому ви маєте описати усі свої достоїнства, і чим краще це зробите, тим більше у вас буде шансів привернути увагу до своєї кандидатури.

Користь резюме полягає ще й у тому, що складаючи його, ви впорядковуєте власні уявлення про себе, як про спеціаліста. Це дійсно необхідно для досягнення успіху.

Правила складання резюме:

  • Складайте резюме, орієнтуючись на певну посаду або роботу. Кожен окремий пункт і документ в цілому повинні відображати ті ваші достоїнства, які можуть стати у пригоді саме для майбутньої посади.
  • У резюме не прийнято писати про заробітну плату, яка вас влаштовує. Це питання краще обговорити під час співбесіди. Якщо ж в оголошенні про роботу вимагалося вказати, яку саме зарплату ви отримуєте на теперішньому місці роботи, подайте цю інформацію в супровідному листі.
  • Запам’ятайте, якщо резюме містить непотрібні для даної посади дрібниці і будь-які зайві відомості, то його, напевно, навіть не читатимуть.
  • Уникайте пасивних зворотів у резюме. Не пишіть «відповідала за виконання», якщо можна написати «виконувала» або «відповідала за...». Подібні звороти зарекомендують вас як ініціативну, сміливу і компетентну особу.
  • У пункті про професійну діяльність указуйте не лише підприємство та посаду, на якій ви працювали, а й ті обов’язки, які ви виконували. Причому не захоплюйтеся лише їх переліком, а вкажіть особисті досягнення. Якщо можливо, то надайте будь-які докази свого успіху –   факти, цифри, нагороди тощо.
  • Якщо у вас немає досвіду роботи, то починайте з освіти. Вкажіть, які громадські доручення ви виконували під час навчання, місце, де проходили практику, та свої досягнення в цей час. Уникайте скорочень у назвах вузів, курсів та установ.
  • Адаптуйте своє резюме для різних компаній та фірм, показуючи свій досвід у найбільш вигідному для кожного випадку ракурсі. У той же час намагайтеся не перебільшувати свої здібності і не давати хибне уявлення про них.
  • Роботодавці шукають працівників, які відрізняються такими якостями, як відданість справі, бажання розвиватися, вміння швидко та самостійно приймати рішення, стресостійкість, комунікабельність, наполегливість, мобільність, ініціативність, уміння критично мислити тощо.

Покажіть, що ви – людина, яка вирішує проблеми, а не створює їх.

 

Відділ організації профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості