27.09.2023 | 10:34

Чим корисні для територіальної громади громадські та інші роботи тимчасового характеру? Що такі роботи дають усім учасникам ринку праці? На ці запитання є відповідь.

В умовах нестачі вільних робочих місць для постійної зайнятості безробітних саме ці роботи набувають особливого значення, адже, залишившись без роботи, людина втрачає не тільки засоби для існування, а й бажання працювати. Участь у них мотивує людину до праці, змінює її уявлення про роботу, а також є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійної зайнятості.

Органам місцевого самоврядування саме ці роботи допомагають вирішити нагальні питання з благоустрою прилеглих територій, догляду за самотніми громадянами, які потребують сторонньої допомоги. Для підприємств – можливість залучити додаткову робочу силу для виконання нагальних тимчасових робіт, водночас не відволікаючи персонал від виконання покладених на них функціональних завдань.

Вдалими прикладами проведення таких робіт є Злинська сільська рада Новоукраїнського району Кіровоградської області, яка до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучила безробітних мешканців громади.  

«Із квітня 2023 року сільська рада проводила роботи із забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій, до яких залучено 5 безробітних. Планували залучати цих безробітних лише на кілька місяців, але змінили свою думку і продовжуємо використовувати їхню працю.  Звісно, ми виділяємо з місцевого бюджету кошти на проведення робіт з екологічного захисту навколишнього середовища, але й держава нас не залишає поза увагою, адже вищезазначені роботи проводяться виключно за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», – говорить Злинський сільський голова Олександр Недолужко.

Водночас керівництво КНП «Маловисківська лікарня» у серпні-вересні цього року силами безробітних проводить роботи, які  пов’язані з будівництвом або ремонтом об’єктів соціальної сфери, охорони здоров’я. Фінансується проведення таких робіт за рахунок бюджету Маловисківської міської ради та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відділ освіти, молоді та спорту Маловисківської міської ради розпочав свою співпрацю зі службою зайнятості з травня цього року у напрямку проведення громадських робіт із забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій. Сьогодні до таких робіт долучаються не лише місцеві мешканці, а й внутрішньо переміщені громадяни, адже ці роботи проводяться в місцях компактного проживання переселенців. Фінансування — за рахунок коштів Фонду ЗДДСБ.

Проведеною роботою задоволені всі учасники процесу, адже видно результати цієї праці: у виділених приміщеннях проведено внутрішньобудинкові косметичні роботи, приміщення розділено на місця загального користування та обладнано ліжко-місцями, здійснено заготівлю дров, наведено лад на присадибних ділянках та інше.

У вас є потреба залучити додаткову робочу силу для виконання нагальних тимчасових робіт? Звертайтеся до фахівців Державної служби зайнятості за місцем вашого перебування!

Шукаєте роботу і є бажання переглянути актуальні вакансії? Відвідайте сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості або доєднайтеся до телеграм-каналів «Робота зараз: Державна служба зайнятості» та «Робота на Кіровоградщині. Служба зайнятості інформує».

Є інші питання сфери зайнятості? Контакти тут